Zdravím všechny návštěvníky blogu. Jsem amatérská spisovatelka s až příliš smělými plány. Doufám, že vás můj blog zaujme alespoň zlomkem a najdete zde něco, s čím se ztotožníte. Jmenuji se Jana, na blogu si však říkám Jannie. Přeji hezké počtení a zanechte odkaz, ať vám mohu návštěvu oplatit.

Kouzelná země

10. srpna 2014 v 23:13 | Jannie Wearbliss |  Téma týdne
Jako malá jsem si vždycky přála žít v nějakém vymyšleném světě. Ať už to byly Bradavice, Středozem, Narnie nebo Alagaesia, toužila jsem je navštívit, poznat zvyky tamních lidí a také v nich žít. Téměř všechno mi tam připadalo tak kouzelné, tak oslňující, proto mě také bolelo pomyšlení, že se mi takové pocty nikdy nedostane.
Jak jsem dospívala, moje touha nemizela. Naopak. Čím více jsem poznávala okolní svět, to co se stalo a stále děje, povahu lidí a vlastně i sebe samé, tím více jsem si přála uprchnout. Opět jsem nalézala útěchu v bájných zemích plných kouzel a jakési naivní představy, že všechno je tak, jak má být. Přála jsem si mít vlastního avatara a prohánět se po krajinách Pandory. Toužila jsem žít na té mírumilovné planetě, kde lidé milovali přírodu, žili v souladu s ní a nepokoušeli se ji zkrotit. Nebyli hamižní, lstiví ani vypočítaví. Přála jsem si život, který neovládají stroje, internet a mocnosti nenápadně tahající za nitky.
Upřímně se divím lidem okolo mě, kteří to nepociťují jako já. Mně realita zdaleka nestačí, naopak mě ubíjí. Tíha samotné lidskosti, lidských činů, hříchů a povahy mě nechce opustit a já stále více toužím žít jinde a jinak. Stále více si přeji, aby existovala nějaká reálná kouzelná země pro lidi jako já. Pro lidi, kteří si za víčky přehrávají sny a toulají se ve svém vlastním světě plných ideálů hluboko uvnitř si vědomi, jak hloupě se chovají.
Sama se až divím své vlastní pošetilosti. Vím až moc dobře, že tohle se přece nikdy nemůže stát. Navždy budu žít tady, na Zemi. Své kouzelné země, kde se žije tak jak má, si mohu pouze vybájit. Vymyslet si je a občas j navštívit s pocitem lehkomyslnosti a s myšlenkou a nadějí, že možná přece jen někde existují.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Malleus Malleus | E-mail | Web | 11. srpna 2014 v 11:39 | Reagovat

Jistou míru existence poskytuje sama myšlenka. Myšlené je reálné v jiném, snad slabším, způsobu, než realita materiální. Přesto však myšlení na tuto realitu silně působí - již například právě tím, jak utváří životy lidí, kteří se na sféru myšlení více upínají.

Jinak mimo téma přeji tomuto blogu úspěch.

2 Jannie Wearbliss Jannie Wearbliss | Web | 11. srpna 2014 v 11:41 | Reagovat

[1]: Děkuji :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama