Zdravím všechny návštěvníky blogu. Jsem amatérská spisovatelka s až příliš smělými plány. Doufám, že vás můj blog zaujme alespoň zlomkem a najdete zde něco, s čím se ztotožníte. Jmenuji se Jana, na blogu si však říkám Jannie. Přeji hezké počtení a zanechte odkaz, ať vám mohu návštěvu oplatit.

Leden 2015

Zdravá večeře - rajče plněné kuskusem

18. ledna 2015 v 20:32 | Jannie Wearbliss |  Šikovné ručičky

Ráda bych vám představila hvězdu dnešního večera. Plněné rajče!

Ingredience:
> 2 rajčata (měla by být velká a taky ne moc měkká, aby se při dlabání a pečení neprotrhla)
> 30-40g kuskusu
> 1 plátek šunky
> 20g nastrouhané nivy
> natrouhaný eidam podle chuti
> sůl, pepř, trocha majoránky a provensálského koření

Postup:
Kuskus zalijeme horkou vodou v poměru 1:2 (kuskus:voda) a necháme 5 minut v uzavřené nádobě. Rajčata omyjeme a z vršku odkrojíme asi půl centimetru tlustou vrstvu. Rajčata opatrně vydlabeme, aby byla krásně dutá a dužinu si nakrájíme. Poté slijeme přebytečnou vodu, kuskus osolíme, opepříme, okořeníme, přidáme nastouhanou nivu, šunku a nakrajené dužiny rajčat. Promícháme a směsí vyplníme dutá rajčata. Posypeme eidamem a přiklopíme "stříškou". Následně pečeme ve vyhřáté troubě asi 20 minut. Můžeme podávat s nakrájenou okurkou a chlebem.

Prokrastinace je zlo

16. ledna 2015 v 23:14 | Jannie Wearbliss |  Deníkové zápisky
Úspěšně jsem odprokrastinovala psaní mých seminárních prací. Bohužel musím mít napsané dvě - do psychologie a do dějepisu. Dlouho jsem si lámala hlavu, o čem vůbec psát. Po menších neshodách s učiteli jsme se nakonec shodli. Do psychologie jsem si vybrala téma působení barev na psychiku. Vůbec jsem nevěděla jak začít, jak pokračovat, ani jak to zakončit. Zafungovala rozhodovací paralýza a tak jsem do zametla pod koberec s tím, že se na to podívám o vánočních prázdninách. Nestalo se. Jenže včera nám naše profesorka dějepisu oznámila, že bude chtít naše práce do dvacátého února. Mám napsat dvacetistránkovou práci na téma první feministky a teprve teď na mě doléhá ta tíha. MĚLA JSEM ZAČÍT DŘÍV. Proč jsem nezačala dřív? Prokrastinace.
Takže zde nastává otázka, bude práce napsaná za tak krátký čas vůbec kvalitní?
Každopádně, kdybyste měli JAKOUKOLIV radu, jak alespoň maličko ulehčit a decentně ošidit psaní seminární práce? BUDU VDĚČNÁ ZA COKOLIV. Takže, prosím, piště svoje rady a já se pustím do hledání zdrojů.