Zdravím všechny návštěvníky blogu. Jsem amatérská spisovatelka s až příliš smělými plány. Doufám, že vás můj blog zaujme alespoň zlomkem a najdete zde něco, s čím se ztotožníte. Jmenuji se Jana, na blogu si však říkám Jannie. Přeji hezké počtení a zanechte odkaz, ať vám mohu návštěvu oplatit.

Rozhovor č. 1 - Nahota v médiích

13. února 2015 v 18:49 | Jannie Wearbliss |  Rozhovory
Rozhodla jsem se, že tento blog je příliš velký na to, abych v něm sdílela pouze své názory a napadlo mě udělat sérii rozhovorů se svými kamarádkami na dané téma. Buď to budou rozhovory čistě na zamyšlení, někdy se snad i zasmějeme. Každopádně toto je vůbec první rozhovor, který jsem kdy nahrávala a poté sepisovala a připadala jsem si jako novinářka.
Tento rozhovor je s mojí spolužačkou Meggie, která se se mnou podělila o svůj názor na nahotu v médiích. Budu ráda za všechny vaše názory!V poslední době dochází k velkému rozvoji reklam se sexuálním podtextem. Jaká je tvoje reakce, když v televizi vidíš takovouto reklamu?

Tak za prvé se mi to hnusí a myslím si, že je to absolutně bez morálky. Hodně velký problém vidím u dětí. Jednou jsme se s mým dvanáctiletým bratrem dívali na televizi, najednou tam naskočila reklama na viagru, nějaká holka v minišortkách tam vystrkovala pozadí a můj bratr tam seděl a díval se na to. Vůbec mu to nepřipadalo divné a já jsem tam seděla a viděla, jak sledoval ten zadek a říkám si, jestli je tohle normální? Měli by se tak mladé děti dívat na takovou nahotu?
Nebo brouzdám po internetu, chci si něco stáhnout a na stránce na mě vyskáče deset polonahých ženských. Já to nepotřebuju vidět a kdo ano? Kdo chce, aby mu tam naskakovaly takové věci? Mně osobně to teda hodně vadí.

Jaký je tvůj názor na lidi, kteří tyto reklamy točí nebo distribuují?

Každopádně nerozumím těm holkám, které se tam vystavují, protože přece jenom je uvidí miliony lidí.

A co kdybys věděla, že ta holka má velké finanční problémy a touto cestou může zlepšit svou situaci?

To je sice pravda, ale kolik takových z nich to je? To by bylo potřeba zjistit, protože přece jen když má velké finanční problémy, může sklouznout k tomuto? Samozřejmě musí mít pěkné tělo, jinak je jí to k ničemu, ale může zkusit i něco jiného, nemusí jít do takových extrémů. Přece jenom, možná jsem trochu staromódní, ale její tělo by měl vidět jenom člověk, který je toho hoden a ne půlka České republiky. A co se týče těch lidí, co to distribuují, asi tady bude nějaký problém s morálkou a etikou. Mě by upřímně zajímalo, nad čím přemýšlí, jestli jim to vadí nebo jestli jim je to jedno. Všechno to záleží na tom člověku a na jeho intelektuální výši, protože pokud takový člověk natočí reklamu se sexuálním podtextem a dá ji na internet nebo do televize, tak to už o něčem svědčí.

Takže myslíš, že ty holky, co se tam vystavují, ať je to televize, internet, billboardy podél silnice, nejsou podle tebe natolik inteligentní, aby chápaly váhu toho, co dělají?

Inteligentní být svým specifickým způsobem mohou. Například mohou mít skvělé vlastnosti, ale nejspíš nechápou, co dělají. Já to pochopit nedokážu.

Z jakého důvodu myslíš, že jsou takové reklamy natolik používané?

Tak rozhodně to přitahuje pozornost, zejména mužů. U většiny reklam, například u té viagry, jsou cílovou skupinou muži. Když v televizi naskočí reklama s polonahou ženou, tak je pochopitelné, že muž zareaguje a bude se na ni dívat, ale zase jak to funguje u žen. Určité části žen se to nelíbí, hnusí se jim to, nevidí to rády, ale u podstatné části žen vidím lhostejnost. Je jim to jedno, vůbec se o to nezajímají a říkají si, však co, já to stejně nezměním. Pravdou je, že jeden člověk opravdu nic nezmění, ale kdyby jich bylo víc, tak by se to dalo nějak řešit. Proč by se jejích muži měli dívat na jiné polonahé ženy, když mají vidět jenom ji?

Našla bys na těchto reklamách nějaké klady?

Vidím jedinou věc a tou je víc pozornosti. Nic jiného bych nenašla. Možná ještě více peněz. Někdo říká, že naše tělo je krásné, že se za něj nemáme stydět, ale někteří s tím nesouhlasí. Jako třeba já. Tak proč mi to cpou před čumák? Na internetu, v televizi, celkově v médiích, na billboardech podél silnic.

Myslíš, že veřejnost vnímá tyto reklamy stejně jako ty?

Myslím si, že ne. Většině lidí je to jedno, neřeší to a nevidí v tom žádný problém. Já v tom vidím velký problém a myslím, že jsem v dnešní době dost nepochopena. Protože mnozí si řeknou, že se tím nechávám zbytečně rozčílit, že si moc všímám takových věcí, protože ostatní si toho moc nevšímají, jenže mě to velice obtěžuje. Já nepotřebuju vidět nahé zadky sexy ženských, snižuje mi to sebevědomí, nelíbí se mi to. Nechci to vidět, tak proč bych se na ně měla každý den na internetu vidět, proč je tam musí stále někdo cpát?

Máš dojem, že tím důvodem, proč to lidé neřeší, je pouze lhostejnost? Není tu třeba i strach z toho, jak by reagovalo okolí na jejich odpor?

Myslím, že z toho možná mají strach, protože mají strach z toho nejít se stádem, jít proti proudu, protože pak je to stádo zadupe. Málokdo chce z té řady vystoupit ven a říct naplno svůj názor. Ti lidé si radši řeknou, že samotní jsou vůči tomu bezmocní, že je zkrátka taková doba, taková společnost. Jenomže, pokud se s tím každý smíří, než aby proti tomu bojoval, tak se nikam nedostaneme.

A jaké bys navrhla řešení pro redukci nahoty v médiích?

Možná speciální stránky, kde by byly takové reklamy povolené a pokud by se chtěli propagovat pomocí reklam, tak bych navrhovala cenzuru. Protože pokud to ten člověk vidět chce, ať navštíví stránky, které budou vytvořeny za účelem ukazovat nahotu.

A reklamy v televizi?

Ale proč by v televizích měly být tyto reklamy? Proč? Třeba konkrétně u viagry, tam je více možností, než ukazovat polonahé ženské.

Ale i tak to lidi pořád dělají. A nezáleží jim na tom, že společnost protestuje.

Jenže ta společnost neprotestuje. Já protestuju, ale ostatní chodí kolem mě a říkají, že je jim to jedno. Ptají se, proč se o to vůbec zajímám, proč to řeším? Jenže já nevím, proč mě to zajímá, mně to zkrátka vadí. Je to nechutné, nemorální. A představ si, že sedíš s rodinou u večeře, povídáte si u telky a najednou v televizi naskočí reklama na viagru nebo něco podobného. Bylo by ti to příjemné? Celá ta rodina tam sedí, strýč, dědeček, kamarád, bratr a dívají se na to. Jak se ty ženy v místnosti asi cítí? Jak by ses cítila ty? Já bych si připadala trapně, zrudla bych, cítila bych se zahanbeně. Styděla bych se za tu ženskou v reklamě, styděla bych se i za sebe, protože nemůžu popřít, že by ta ženská v reklamě vypadala špatně. Chlapi na to civí a já si říkám, to je moje rodina, proč na to hledí? Je to nechutné.

Děkuji Meggii za její názor a teď bych chtěla slyšet ten váš, takže piště. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pavel pavel | Web | 14. února 2015 v 18:40 | Reagovat

Docela by mne zajímalo kolik té dívce jen let, že má tak konzervativní názor na nahotu. Nechutné bych neřekl, jen to, že je toho moc.

2 Jannie Wearbliss Jannie Wearbliss | Web | 14. února 2015 v 21:19 | Reagovat

[1]: Je jí sedmnáct let :) Každý má na to jiný názor.

3 Maky Maky | Web | 14. února 2015 v 21:32 | Reagovat

Děkuju :) Já ho několik let prožívala v depresích a přežíračkama, ale snažím se být víc optimistická a prostě to brát jako normální den. :D

4 Elis Elis | Web | 14. února 2015 v 21:38 | Reagovat

Nahota, jako taková mě nevadí, ale je toho už moc, je to všude a ztratilo to kouzlo...  už to člověku leze krkem a vadí mě že si všichni myslí, když někde v reklamě nastrčí nahou ženskou, že tím zvýší prodej zboží... čeho je moc toho je příliš...

5 flow flow | Web | 15. února 2015 v 9:22 | Reagovat

Rozhovor se povedl. :) máš krásný vzhled blogu :).

6 Steeve X Steeve X | E-mail | Web | 17. února 2015 v 8:50 | Reagovat

Pozor, konečně mám nějakého souputníka, který začíná také dělat rozhovory. A dokonce mu to i jde! :D Je tam úplně vidět ten pokus o naprostou formálnost a hovor na úrovni - klidně bych se nebál jít trochu zpátky na zem, ale to je pochopitelně otázka tvého nadějného literárního vkusu! ;)

Co se týče nahoty, jediný problém vidím opravdu jen u těch dětí. Vysílat tyhle reklamy po desátý by byl dobrej nápad.

7 Jannie Wearbliss Jannie Wearbliss | Web | 17. února 2015 v 15:10 | Reagovat

[6]: Děkuji ti Steeve za tvůj upřímný názor a především za tvou pochvalu. Opravdu mě to těší. A vidíš, to stím vysíláním po desáté mě ani nenapadlo dodat. Možná by to vyřešilo všechny trable.

8 B B | Web | 18. února 2015 v 9:37 | Reagovat

mě osobně tyhle reklamy taky moc vadí, navíc je to ponižující jak pro chlapy tak pro ženský- pro chlapy tím, že je tam ukázáno že je nevzruší už nic jiného než nějaká vychrtlá blbka co shrábla peníze za reklamu, a pro ženy tím že jim to sráží sebevědomí, ale tiše mlčím a nic proti tomu neříkám, protože všichni ostatní si myslí, že je to prostě normální

9 Jannie Wearbliss Jannie Wearbliss | Web | 18. února 2015 v 13:50 | Reagovat

[8]: Stejný problém má i moje kamarádka :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama