Zdravím všechny návštěvníky blogu. Jsem amatérská spisovatelka s až příliš smělými plány. Doufám, že vás můj blog zaujme alespoň zlomkem a najdete zde něco, s čím se ztotožníte. Jmenuji se Jana, na blogu si však říkám Jannie. Přeji hezké počtení a zanechte odkaz, ať vám mohu návštěvu oplatit.

O televizi

7. dubna 2015 v 20:28 | Jannie Wearbliss |  Fejetony
Můj první fejeton jsem napsala pro svého bratra, který je líný psát si do školy slohovky. Bohužel ani on ani jeho učitelka nejsou schopní to řádně ocenit. Jsem si jistá, že není zase tak špatný, ale posuďte sami.Kdybych byl návštěvníkem z minulosti a nějakým zázračným způsobem se dostal do dnešní doby, jistě by mě nejvíce popudily a překvapily dvě věci; mravy a televize. K mravům však již není co dodat, neboť komentář k nim by byl jen prostoduchým opakováním již komentovaného. Co ale televize? To by pro mě bylo novinkou, komentovat komentátory.
Co taková televize potřebuje? Jeden menší stolek či místo na zdi, jeden ovladač, jeden televizní program. K přežití jí postačí spousta elektriky a hromada času. Na naši dobu až příliš velké množství, neboť čas je cenný a je ho málo. Proč jej tedy plýtvat u televize? Co nám tak ta věc může nabídnout? Sděluje nám novinky ze světa, ale proč bychom měli věřit okouzlující ženušce v upnutém kostýmku? Zarážející věcí je, že jí věříme. Ať už se člověk vrhne kamkoliv, alespoň jednou tam jistě zaslechne frázi: "V televizi říkali…" A jsme doma. V případě televizních zpráv by bylo nasnadě zmínit a zapolemizovat si o důležitosti reportáží, které nás pravidelně informují o nových zvířecích přírůstcích v pražské zoo!
Existuje spousta pořadů, u nichž by nebylo zbytečné pochybovat o jejich důvěryhodnosti. Ale stále se vysílají, stále je lidé sledují. Dále jsou tu pořady, které tu celkem ničemu nepomůžou, avšak jejich sledovanost rozvrací televizní statistiky. Telenovely o lásce až za hrob a bůhví čem ještě. Každý z nás potřebuje znát ten osudový a srdceryvný příběh Šeherezády a Onura a televize si to jasně uvědomuje.
Dále je třeba podotknout, že televize je velice přívětivá a inteligentní věc. S ohledem na mužské i ženské močové měchýře dělá pravidelně přestávky alespoň čtyřikrát do hodiny. Aby nejela naprázdno, šupne nám tam nějakou tu reklamu, kdyby náhodou někdo u televize zůstal. A my máme možnost poznat nové sportovní oblečení z Lidlu, podprsenky a kalhotky, které nedělají rýhy na oblečení, nové Gilette ostré jako břitvy, super slevy z Tesca na onen úžasný chmelový nápoj a brambůrky. A jakmile to spatříme, začnou se nám sbíhat sliny a my běžíme do špajzu, kde jistě máme nějaké skryté zásoby bramborových pochoutek nasáknutých olejem.
Takže kdybych se zde náhodou octl a měl to potěšení seznámit se s váženou madam televizí, ihned bych upaloval zpátky a žil raději v době, kde si lidé vyjdou na procházku nebo si něco přečtou a nesedí věčnost u malé černé bedýnky, která mluví, přednáší a nabádá a přesto nám nic nového nesděluje.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ten opeřenec Es Ten opeřenec Es | Web | 30. srpna 2015 v 23:06 | Reagovat

Pravda je, že nemůžeš věřit ničemu, ať už je to v novinách, v televizi nebo především na internetu. Pevně doufám, že televize a noviny nám říkají aspoň trochu pravdy. Ale stejně často propadám myšlenkám, že všechno kolem mě je smyšlenka někoho v pozadí, kdo to celé řídí, a má tak kontrolu nad celým světem, pokud ovšem ten okolní svět existuje. To už je ale opravdu extrém. :D

Nicméně na televizi se nedívám, jen na zprávy, když je čas, a pak na určité filmy, když je čas, nebo na dokumenty Ancient Aliens neboli Vetřelci dávnověku pojednávající o archeoastronautech, což je dost zajímavý, ale musí na to být chuť a štěstí, že na to narazím, protože nemám ponětí, kdy se to vysílá, protože tu televizi opravdu zapínám jen vyjmečně.:-D

A jsi teda hodná ségra, že píšeš slohy bratrovi, celkem se povedl, ale občas hodně opakuješ slova, já vím, že je to asi úmysl, ale působí to trochu rušivě. Jinak pěkný. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama